Smart Home

Tak zwany INTELIGENTNY DOM ma wiele imion: automatyka domowa, domoteka czy system zarządzania domem to określenia używane zamiennie, które cechują zaawansowane technicznie budynki, w którym niezależne instalacje i urządzenia są połączone w jeden spójny i zautomatyzowany system. Za namiastkę inteligencji zautomatyzowanego domy odpowiada szereg czujników i detektorów, dzięki którym system może reagować w określony – zaprogramowany sposób na pochodzące z nich sygnały.

 

 

Ewolucja systemów automatyki domowej idzie w stronę pełnej integracji wszystkich urządzeń IOT (tzw. Internet rzeczy). Kilka lat temu systemy automatyki domowej skupiały się na sterowaniu oświetleniem, roletami oraz temperaturą. Obecnie użytkownicy chcą od nich znacznie więcej, powszechnymi praktykami staje się sterowanie systemami AV (tak zwany multiroom), urządzeniami AGD oraz wieloma innymi urządzeniami, jak choćby systemem zraszaczy wokół domu. Założenie jest jedno – wszystkie urządzenia w domu mają być sterowane z poziomu jednego inteligentnego systemu, który na bieżąco będzie potrafił analizować poszczególne zależności logiczne pomiędzy nimi i na tej podstawie sterować i kontrolować ich działanie.

 


Dzięki integracji instalacji oraz ich zautomatyzowaniu użytkownik uzyskuje wymierne korzyści niedostępne przy klasycznej instalacji, w której poszczególne systemy działają w niezależny od siebie sposób. Oszczędność, bezpieczeństwo czy komfort to trzy filary inteligentnych instalacji budynkowych. Nasza firma oprócz nich przywiązuje dodatkową uwagę do często niedocenianego atutu, jakim jest design oferowanych rozwiązań. Dlatego też Grupa T4B, do której należy spółka IPP, zadecydowała poszerzyć zakres swoich usług o dystrybucję, decydując się tym samym na współpracę z topowymi i staranie wyselekcjonowanymi producentami rozwiązań KNX z całego świata.

To co nas wyróżnia to:
• Zespół własnych Regionalnych Przedstawicieli Handlowych,
• Zespół własnych Product Managerów,
• Chęć bezpośredniego kontaktu z klientem. Dlatego też z zapałem bierzemy udział w targach i innych wydarzeniach branżowych.

Pełną ofertę produktów znajdziesz tutaj

POBIERZ KATALOG IPP.

 

Do góry